1. Bu bir diyet programı mıdır? Benzerlikleri ya da farklılıkları nelerdir?

Terapinin odağı bildiğimiz anlamda bir diyet değildir, aksine diyet mantalitesinden mümkün olduğunca uzaktır.  Bununla birlikte gıda seçimleri çok önemlidir.  Ne yediğiniz değil, yemeğinizin kaynağı ve nasıl hazırlandığı daha ön plandadır.  Sizin beden sistemlerinizin fonksiyonlarının dengede olup olmadığını önemser.  Yaklaşım, gıda önceliklidir, ancak takviyeler de içerebilir ve mutlaka hayat tarzı yönlendirmeleri içerecektir. Yediklerimizin düzenlenmesi fonksiyonel beslenme prensiplerine dayanır ve sistemlerimizi optimize ederken, semptom yükümüzü azaltmayı amaçlar.


Kalori girdi çıktısından ziyade, toksin yükü yönetimi ve beden sistemleri dengelenmesine odaklanır.


2. Doktorumun yerini tutar mı?

Hayır.  Bilinen, tanı konulmuş bir hastalığınız ve bir tedavi protokolünüz varsa, mutlaka hekimiz sürece müdahil olmalıdır.  Bu hekiminizin yerini tutacak bir program değildir.  Bir hastalık tedavi amacı gütmez.  Hatta bu beslenme terapistlerinin alanının dışındadır.  İdeal olarak fonksiyonel yaklaşımlı bir hekim ile sürecinizi birlikte götürmek önerilir.

3. Kan tahlili sonuçlarımı değerlendiriyor olacak mısınız?

Mevcut kan tahlilleriniz varsa, bunları ilk görüşmenizde yanınızda getirebilirsiniz. Bize ekstra bilgi sağlayabilmekle birlikte, sizin gündelik semptomlarınız ve sıkıntılarınızla çalışan bir yaklaşımımız var.  Kan tahlillerinize henüz yansımamış, ancak size sıkıntı veren konularla da bütünsel olarak çalışmak, dolayısıyla kan tablonuzu bozacak noktaya hiç gelmemeniz amacımız.  Bununla birlikte, vaka özelinde, fonksiyonel bazı testlerden destek isteyebiliyoruz.

4. Peki siz hiç ekstra test istiyor musunuz?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, vaka özelinde fonksiyonel bazı testler istiyoruz.  Bunlar bir türlü çözüm bulamamış sıkıntılarınıza ışık tutması amaçlanan yeni nesil DNA üzerinden çalışan bağırsak sağlığı testleri, gıda tepkisi ölçen testler. 

5. Belli bir gıdayı kesmemi isteyecek misiniz?

Kişisel özerklik üzerine bir yaklaşım ile çalışan terapi sürecinde bu da size özel bir süreç olacaktır.  Analiz sürecinizde, hele de fonksiyonel testlerimizle sizin tepki verdiğiniz gıdaları belirlemişsek, birlikte bu gıdaları bir süre çıkarmayı deniyoruz.  Bu çok kişisel bir yolculuk ve burada bazen bakış açımızla, alışkanlıklarımızla çalışmamız gerekiyor, bu da zaten süreçteki desteğimin en büyük parçalarından biri. 

6. Bireysel Danışmanlık hizmetinizi paket olarak almak zorunda mıyız? Bunun faydası nedir?

Bu terapi süreci fiziksel semptomlarınızı kaynak olarak alsa da sizi bana getiren bazı rahatsızlıklarınız olmalı.  Belki yolun başındasınız, ama tahminim birçok şey denedikten ve sonuç alamadıktan sonra buradasınız.  Belli bir hayat tarzı ve gıda düzenlemesine açık olmanız bu süreçte en iyi dostunuz olur.  Bu değişime hazır olan ve şevkle katılan kişilerde dönüşümler de çok daha belirgin oluyor.  Bir seansa gelip gerisine devam etmemeniz, sizin de benim de emeğime haksızlık olur gibi hissediyorum.  O ilk seans buzdağının yüzeyi gibi; bize ben buradayım diyor ama, altında neler olduğunu bulmak için bir sürece ihtiyaç duyuyoruz. 

Ben, büyük sonuçları olacak, küçük gözüken ama zihninizde büyütmüş olabileceğiniz değişimlerinize alan tutmak için buradayım.  Evet bu yüzden, size o dönüşümünüzde optimum desteği sağlayabilmem için, bana bu zaman dilimini ayırmanıza ihtiyacım var.  Bunu paket olarak aldığınızda bu yola girmeye niyet etmiş oluyorsunuz.

7. Beslenme Terapisi sürecinden beklentim nasıl olmalıdır?

  İlk görüşme öncesinde, yaklaşık 40 dakikayı bulan, yaklaşık 300 sorudan oluşan, sağlık semptomlarınızla ilgili bir anket dolduracaksınız.  Lütfen bunu eksiksiz, farkındalıkla ve bir oturuşta doldurmaya özen gösteriniz.

  İlk görüşme için geldiğinizde, yaklaşık 2 saat kadar sürecek analiz değerlendirmeniz yapılacak.  Geçmişiniz, sorunlarınız ve beklentilerinizle değerlendirilecek.

  İlk görüşme sonrası en az 3 gün tutmanız gereken bir gıda ve duygu durumu güncesi edineceksiniz, bunu tamamladığınızda yaklaşık 1 saatlik bir takip görüşme daha yapıyor olacağız.

  Semptomlarınızın alt sebeplerinin yorumu ve diyet, gıda takviyeleri ve hayat tarzı alanlarında, size ÖZEL HAZIRLANMIŞ, NET VE UYGULANABİLİR ÖNERİLER edineceksiniz.

  Ortalama 6’ıncı hafta civarında analizleriniz tekrarlanarak terapi gidişatı değerlendirilecek, gerekli esneklikler ve düzenlemeler yapılacak.  Bu buluşma yüz yüze olacak ve birlikte sizin zorlandığınız bir gıdayı hazırlamayı öğrenmek üzere mutfağa gireceğiz.

  3 ayın sonunda yeniden analizleriniz tekrarlanarak, program bitirişiniz planlanacak.  Bu noktada, seçtiğiniz bir kişiyle birlikte mutfağa girip en sevdiğiniz yemekleri hazırlıyor ve kutlama yapıyor olacağız.

  Süreç boyunca 8 adet haftalık destek görüşmesi satın aldığınız pakete dahildir.

8. Şehir/Ülke dışındayım. Gene de sizden danışmanlık alabiliyor muyum?

Tabi ki.  Bütün değerlendirmeleri ve görüşmeleri ZOOM üzerinden yapabiliyoruz.

9. Gıda takviyeleri almam gerekiyor mu?

Yaklaşımımız gıda önceliklidir.  Ancak, kişiden kişiye de farklılık göstermekle birlikte, fonksiyonel sistemlerinizi desteklemek için bazı gıda takviyelerinden destek alabiliyoruz.

10. Ailemi doğru gıda ile beslemeyi öğrenmek istiyorum. Bununla ilgili bir programınız var mı?

Henüz aile odaklı bir terapi programım yok ve bunu yaratmak kişisel özerklik üzerine çalışan bir sistemde biraz daha zor.  Bununla beraber, ailelerin hem benzer duygusal mirası hem de genetik yatkınlıkları, ortak beslenme alışkanlıklarını baz alarak üzerine bir içerik yaratmak mümkün.  Şimdilik, grup eğitimlerine katılarak önemli yapıtaşlarını öğrenebilir, bunları ailenize uygulamaya başlayabilirsiniz.

11. Çocuklarla birebir çalışıyor musunuz?

Yaşlarına göre değişmekle birlikte, en büyük toksin yükünü taşıyan nesil olmalarından dolayı çocuklara yönelik çalışmalar yapmaya özen gösteriyorum.  Ancak çocuk ile çalışırken mutlaka anne ile de çalışmam gerekiyor.  Aynı zamanda ve çocuğun ve annenin değişimi içten istiyor olmasına da önem veriyorum.

X
X
Aşağıdaki formu doldurarak Ücretsiz Bilgilendirme Görüşmesi talebinde bulunabilirsiniz.