Beden Denen Kılıfın Gizemli Dili

ASLI TÜR / 24 Haziran 2020

Bu dışınızda gördüğünüz, bedeniniz, yüzünüz, sadece genlerinizden ibaret bir “kılıf” değil.  Sabit, hiç değil. İşin ilginci, yaşlanıyor da değil.  Dikkatleri topladık mı?

 

Yaşam tarzınız, bedeninize kabul ettiğiniz her türlü “gıdanız” (bunun yiyecek olması gerekmiyor), düşüncelerinizi ve bedeninizi taşıdığınız frekans, her gün ve yeniden size bu kılıfı baştan yaratıyor.

 

Beslenme eğitimim sürecinde, esas eğitim dışında, kucağıma düşen bu bilgiler en çok bütünledi benim için herşeyi dersem, abartmış olmam sanırım.

 

Mesela, ağır metal yükünüz var ise, alnınızda yatay çizgiler oluşma ihtimali çok fazla.  Bunların yıllarca birikmesiyle, derinleşerek kendilerini göstermeye devam ediyorlar. (bkz. yaşlanma) Kaşlarınızın ortasındaki o kızgınlık çizginiz var ya, karaciğerinizin zorlandığının en belirgin işareti.  Göz kenarlarında aşağıya dönük çizgiler, bir çeşit kalsiyumun eksikliğinden kaynaklanıyor, ağır metal temizliğinde gerekli olan… 

 

Yüzlerinin sağ ve sol tarafında ciddi asimetri olan kişiler, ağır metal şelasyon protokollerinden geçerken, asimetrilerinde ciddi azalma yaşayabiliyorlar.

 

Gözlerimizin taa içine bakarsak, iris etrafını belli belirsiz hareleyen yuvarlak, sindirimle ilgili problemlere işaret.  Sarı lekeler, sülfür birikmesi.  Siz hiç göz rengi değişen birini gördünüz mü? Ben çok vaka okudum.  Sulfur mekanizması düzeltilen bedende, yeşil/kahve olan gözlerin maviye döndüğü vakalar..

 

Genel olarak kırmızı damarlı olan gözler, karaciğer detoksu desteklendiğinde bembeyaz parlayabiliyorlar.  Aynı şekilde, varis, örümcek damarlar, basur gibi sıkıntılar, karaciğer portal damarındaki baskı rahatlayınca, pof diye sönüverebiliyorlar. (bkz. kahve lavmanı)

 

Her zamanki gibi, hiçbir şeyi genellemiyoruz ve kişi bazında değerlendiriyoruz tabi ki… Hiçbir şey birbirinden ayrı değil, bağımsız hiç değil.

 

Her şey gıdada bitmiyor, ama doğru gıda denklemde büyük bir parça. Çevresel etkenler, düşünce ile ister istemez bedene empoze edilenleri de düşünürsek, her gün yeniden kendimizi inşa etmek için büyük umut ve olanak var diyebilir miyiz?

 

Bir de beslenme terapisi süresinde, bedenlerimizin zamanla yaş almak yerine “gençleştiğini” hisseden kaç kişiyiz?

X
X
Aşağıdaki formu doldurarak Ücretsiz Bilgilendirme Görüşmesi talebinde bulunabilirsiniz.