Elle Yemenin Simyası

ASLI TÜR / 24 Haziran 2020

Bir sindirim mucizesi: elle yemek. Geçenlerde bir kitapta karşılaşınca yeniden aklıma düşen, beslenmeyle ilgili bu çok önemli konuda yazmak istedim. Kişisel @instagram hesabımda da bunu benden duymuşlarınız vardır. Elle yemek esasen terapi etkili bir şey. Sindirimin beyinde başladığını düşünürsek, parmaklarımızın her biri yiyeceğimize dokunduğunda, bedenimizi gelecek gıdanın güvenliğinden tutun, dokusuna, hazzına kadar bir çok alanda uyaran bir sistem oluşturuyor.

Ayurveda öğretilerinde de yerini bulan bu uygulama, parmaklarımızın her birinin 5 elementten birini oluşturduğuna inanıyor. Bir gıdayı tüketirken beden, içinde barındırdığı öz bilgeliği bu şekilde kullanabilmiş oluyor.

Bir sonra uygun olduğunuz bir ortamda, denemeye ve neler hissettiğinizi farketmeye davet edebilir misiniz kendinizi?

Not: uygulamanın hijyenik olmadığını düşünenler için bir bilimsel bilgi: mide asidimiz olması gereken pH’da (asit seviyesinde) ise, bedene giren tüm parazit, patojen, virus vb’leri nötralize etme kapasitesine sahip. Bu şekilde duyusal yemek yemenin henüz gıda bedenimize girmeden hazım için gerekli enzimlerin salınımında büyük desteği olduğunu düşünürsek, bence matematiği de hızlıca yapmış oluyoruz…

X
X
Aşağıdaki formu doldurarak Ücretsiz Bilgilendirme Görüşmesi talebinde bulunabilirsiniz.